Spolupracujeme

Kategórie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jazero Gergelík

Jazero Gergelík sa nachádza na Záhorí v obci Moravský Svätý Ján, mimo zastavaného územia obce, smerom k hraničnému priechodu s Rakúskom. Nachádza sa 60 minút cesty autom od Trnavy, 45 minút od Bratislavy, 30 minút od Senice, 15 minút od Malaciek.

 

Väčšie jazero vzniklo ťažbou štrku, dno je veľmi členité s veľkým množstvom hrán a maximálna hĺbka sa pohybuje do 5 m. Jazero je staré vyše 50 rokov. Nachádzajú sa tu tri ostrovy, jeden dominantný polostrov s obrovským, vyše 70  ročným dubom. Nie je núdza o kapitálne  kapry, amury, jesetery, zubáče, šťuky, sumce. Jazero je určené predovšetkým športovým rybárom, ktorí si vážia ryby a aj počet miest je obmedzený, aby mal každý rybár dostatočný komfort.

 

Na jazere je vyhradených 10 lovných miest s číselným označením. Každé miesto má vlastné mólo na zdolávanie rýb. Jednotlivé lovné miesta sú prispôsobené počtu rybárov, ktorí k nám zavítajú. Rozmiestnenie lovných miest a počet rybárov na jednotlivé miesta sú znázornené na mape.Pri lovnom mieste číslo 1 je chatka s elektrikou ktorá sa dá prenajať, je určená pre minimálne 3 rybárov. Počas rybárskych pretekov a súkromných akcií je jazero prispôsobené pre 14 dvojčlenných tímov.

 

Menšie jazero je v tvare  pozdĺžneho slíža. Toto jazero je určené pre priaznivcov lovu technikou feeder alebo na plavanú. Prevažujú tu liene, koi kapry a zlaté karasy.

 

Nájdete nás aj na facebooku: "súkromný rybník Gergelík" kde uverejňujeme fotografie aktuálnych úlovkov.             

 
 
Mestská organizácia SRZ Záhorie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia